کانال یابی تلویزیون اسنوا چگونه انجام می‌شود؟

نوشته شده در 16 اردیبهشت 1403
آموزش کانال یابی تلویزیون های اسنوا +حل مشکل های رایج

برند اسنوا امروزه یکی از بهترین و شناخته ترین برند های موجود در بازار می باشد، این شرکت در ابتدا در سال 1384 که تاسیس شد شروع به ساختن انواع کولرهای آبی و اجاق گاز ها کرد که جز بهترین محصولات موجود در بازار در آن زمان ها بوده است و با گذشت مدتی توانست اقدام به ساخت سایر لوازم های برقی مانند یخچال و ماشین لباسشویی و تلویزیون ... کند.

اسنوا یک برند ایرانی می باشد که این نام را از ابتدای "ارکان ساختار نوین ایرانیان" گرفته است رنگ سازمانی این محصول از ابتدا قرمز بوده است اما در سال 1393 به بعد این رنگ به آبی و سبز تغییر پیدا کرده است.

یکی از محصولات بی نظیر شرکت اسنوا تلویزیون های ساخت این برند می باشد که از نظر کارایی و عملکرد با برند های خارجی برابر می کند و به دلیل این که ساخت خود کشور ایران است از قیمت مقرون به صرفه ای بهره مند است

در این مقاله قصد داریم به توضیح در مورد تلویزیون های اسنوا و نحوه ی کانال یابی در این تلویزیون ها اشاره کنیم.

چگونگی کانال یابی در تلویزیون های اسنوا

بعد از افزایش نجومی قیمت های تلویزیون های برند خارجی نظر بسیاری از مردم به سمت تلویزیون های داخلی مانند اسنوا جلب شد و همین سبب شد که این محصول مورد رضایت بیشتر افراد قرار بگیرد و بعد از آن فروش این محصول به نهایت خود رسید و مردم نیاز پیدا کردن که در مورد تنظیمات و کانال یابی این تلویزیون اطلاعاتی در دسترس داشته باشند که در ادامه به چگونگی کانال یابی در تلویزیون های سامسونگ می پردازیم.

این عمل به دو صورت دستی و یا خودکار قابل انجام است، و مراحل آن به این صورت است که:

1.ابتدا دکمه ی menu را در ریموت این کنترل پیدا می کنیم و آن را یکبار فشار می دهیم تا عمل کند.

2.در مرحله ی دوم بر روی صفحه ی که جلو روی شما باز می شود گزینه کانال یا کانال یابی را پیدا می کنیم و این گزینه را انتخاب می کنیم.

3.در این قسمت معمولا در صفحه ی که پیش رو برای شما باز می شود از شما این سوال را می کند که می خواهید کانال یابی به صورت خودکار انجام شود یا کانال یابی دستی باشد.

4.ما به شما پیشنهاد می کنیم که در این مرحله برای راحتی کار خود ابتدا یک بار کانال یابی خودکار را انتخاب کنید و بعد از مشاهده نتیجه شروع به کانال یابی دستی کنید.

5.در این مرحله گزینه شروع برای شما فعال می شود و تلویزیون شما شروع به جست و جوی کانال ها می کند اگر این عمل دچار اختلال شود نشان دهنده ی این است که مشکلی بین اتصال بین آنتن و تلویزیون شما وجود دارد و باید به چک آنتن بپردازید.

6.دقت کنید که در هنگام شروع کانال یابی به هیچ وجه تلویزیون های خود را خاموش نکنید که باید از ابتدا تمام مسیر کانال یابی را انجام دهید و جست و جوی شما حذف خواهد شد.

ویرایش کانال ها در تلویزیون های اسنوا

ویرایش کانال ها وباز گرداندن کانال های حذف شده در تلویزیون اسنوا

ممکن است در بعضی مواقع ترتیب کانال ها بهم بخورد و هر کانالی سر جای خود نباشد و ذهن شما به همان ترتیب عادت کرده است و نیاز باشد شما کانال ها را به حالت اولیه و شبکه خود برگردانید برای انجام این عمل دو راه وجود دارد:

می توانید یک باراز ابتدا تمام مراحل جست و جوی کانال ها را انجام دهید تا کانال ها به روال قبلی خود جست و جو شوند در سر جای خود قرار بگیرند.

  1. کار دیگه ای که می توانیم انجام بدهیم این است که شماره ی کانال ها را ویرایش کنیم برای این کار ابتدا menu را فشار دهید وارد قسمت کانال شوید و سپس ویرایش کانال را انتخاب کنید و بعد بر روی کانال مورد نظر خود کلیک کنید و سپس برای شما منوی باز می شود که از این منو می توانید گزینه ی جابه جایی را انتخاب کنید و ترتیب کانال های خود را درست کنید.

باز گرداندن کانال های حذف شده در تلویزیون های اسنوا هم فقط و فقط به وسیله ی  جست و جو وکانال یابی مجدد انجام می شود که می توانید کانال ها را دوباره برگردانید.

سخن آخر

تلویزیون های اسنوا در رده ی بهترین تلویزیون ها در زمینه ی کیفیت صدا و تصویر می باشد که جز پرفروش ترین تلویزیون های موجود در جهان است.و این تلویزیون ها جز بهترین تلویزیون های زبان فارسی موجود در بازار است که هر کسی می تواند به راحتی به تنظیمات این تلویزیون دسترسی داشته باشد و زبانی قابل فهم برای همه دارد.

همانطور که در بالا برای شما توضیح دادیم تنظیمات و کانال یابی و ویرایش کانال های این تلویزون توسط یک دکه بر روی ریموت این تلویزیون به سادگی قابل انجام است.برای دیدن تلویزیون ها از سایر برند ها می توانید به سایت ونداد کولر مراجعه کنید.

سوالات متداول
سیم آنتن را از تلویزیون جدا کرده و یکبار دیگر آنها را به یکدیگر متصل کنید.
به دو روش خودکار و دستی انجام می شود
جستجو
آخرین مقالات