علت قطع شدن صدای تلویزیون + رفع مشکل

نوشته شده در 17 خرداد 1403
علت قطع شدن صدای تلویزیون + رفع مشکل

ممکن است شما هنگام تماشای فیلمو سریال مورد علاقه تان یا موقع تماشای برنامه های ورزشی جذاب مانند فوتبال که در اوج بازی و هیجان هستید ناگهان متوجه این موضوع شوید که صدای تلویزیون شما قطع شده است و  به دنبال حل این مشکل باشید  در واقع این یکی از بدترین مشکلاتی است که ممکن است هنگام تماشای فیلم و سریال برای شما پیش بیاید ممکن است با توجه به هزینه های زیاد تعمیرات این مشکل برای شما نگران کننده باشد یا تصور کنید که تلویزیون شما کامل خراب شده است و نیاز به خرید یک تلویزیون دیگر دارید، اما ما مشکلات را برای شما آسان تر کرده ایم و در این مقاله قصد داریم که درباره ی راه های حل مشکل قطعی صدا با شما صحبت کنیم و بتوانیم چاره ای برای این مشکل بیابیم.

علت قطع صدا در تلویزیون ها

دلایل پخش نشدن صدا در تلویزیون ها

ممکن است این مشکل به دلایل مختلفی به روز کند که در بعضی شرایط خودتان می توانید ای مشکل را حل کنید و در بعضی مواقع نیازمند متخصص برای تعمیر بلندگوها و باز گرداندن صدا به تلویزیون می باشد از جمله این دلایل می توانیم به 

1.در ساده ترین حالت ممکن است که دست شما به دکمه ی بی صدای ریموت خورده باشد و صدای تلویزیون را در حالت بی صدا قرار داده باشید و خودتان متوجه این موضوع نشده باشید.

2. در حالت بعدی ممکن است که تنظیمات بلندگوی شما دچار تغییراتی شده باشد که در این حالت فقط کافی است که به قسمت تنظیمات تلویزیون خود مراجعه کنید و از قسمت صدا تنظیمات مربوط به بلندگو را چک کنید و اگر تنظیمات به مشکل برخورده باشد به بازگرداندن آن به حالت ول مشکل صدا در تلویزیون شما حل خواهدشد.

3.ممکن است علت دیگر پخش نشدن صدا خرابی بلندگو ها در داخل تلویزیون باشد و اگر این مشکل باشد یک نقص فنی در تلویزیون ها می باشد که برای تشخیص این مشکل فقط کافی است که یک هدفون به تلویزیون خود وصل کنید اگر صدا درست بیاید مشکل از بلندگوهای شماست و باید آن هارا یا تعمیر یا تعویض کنید.پ

4.مشکل در اتصال کابل HDMI ممکن است پس از گذشت سال ها معمولا این کابل ها فرسوده و خراب شده باشند پس بهتر است اگر صدای تلویزیون شما به همراه قاطی شدن رنگ های تلویزیون همراه باشد سریعا به سراغ کابل HDMI خود بروید و از اتصال و عدم خرابی آن اطمینان حاصل فرمایید.

5. در بعضی مواقع افراد برای ایجاد صدای بهتر از بلندگوهای جانبی مانند اسپیکر ها و ساندبار ها استفاده می کنند اگر تلویزیون شما به این دستگاه ها متصل است در هنگام قطع صدا در ابتدا بلندگو های جانبی و کابل اتصال این بلندگوها به تلویزیون را به طور دقیق چک کنید و سپس تصمیم بگیرید که صدای تلویزیون خراب است یا صدای اسیکر های جانبی.

6. خرابی مین برد های داخل تلویزیون مین بردها معمولا همان قطعات کوچکی هستند که صدا را تقویت می کنند و به صورت پردازش شده تحویل بلندگوهای داخلی و یا خارجی می دهند.

7.خرابی و وجود مشکل در گیرنده های دیجیتال گاهی اوقات سبب عدم پخش شدن صدا در تلویزیون ها می شوند که در صورتی که تلویزیون شما دارای گیرنده ی دیجیتال سر خود می باشد معمولا باید این گیرنده را بروزرسانی یا تعمیر کنید تا صدا پخش شود و اگر گیرنده ی دیجیتال در این تلویزیون ها به صورت جدا از هم هستند بهتر است ابتدا کابل اتصال گیرنده ی دیجیتال به تلویزیون را چک کنید.

8.یکی از دلایا دیگر پخش نشدن صدا ممکن است فرسودگی یا خراب شدن پردازنده های تلویزیون باشد،همانطور که می دانید پردازنده ها در تلویزیون ها کار پردازش صدا و تصویر را با یکدیگر انجام می دهند و در صورتی به بار آمدن خرابی در این قسمت از تلویزیون معمولا ممکن است هم صدا یا تصویردیگر غیر قابل پخش شود.لازم به ذکر است که قیمت پردازنده های تلویزیون بسیار بالا است و تعمیر و تعویض آن هم کار هر کسی نیست.

9.ممکن است هنگام تماشای تلویزیون شما متوجه شوید که صدا و تصویر با یکدیگر هم خوانی ندارند اگر این مشکل از خود محتوای در حال پخش نباشد با یک روش ساده که تنظیمات صوتی تلویزیون را به حالت اولیه بر گرداید و صدای پخش شده درست می شود.

10.از آخرین دلایل خراب صدا می توان به کثیف بودن یا خراب شدن بلندگوها اشاره کرد که باعث خش خش کردن صدا در هنگام پخش می شود، این خش خش کردن صدای تلویزیون ممکن است دلایلی دیگر از جمله عدم دریافت سیگنال از گیرنده و خرابی HDMI و .. مکن است باشد.

می توانید کالای مورد نیاز خود را از سایت وندادکولر سفارش دهید که دارای گارانتی شرکتی معتبر می باشند و در صورت بروز مشکل گارانتی محصول پاسخگو خواهد بوددر این سایت علاوه بر وجود تلویزیون تمامی محصولات برقی با کیفیتی عالی و قیمتی باور نکردنی موجود است.

نحوه ی تعمیر تلویزیونی که صدا ندارد

نحوه ی تعمیر تلویزیونی که صدا ندارد؟

 نکته ی مهم در تعمیر صای تلویزیون این است که  ممکن است علت خرابی صدای تلویزیون در برند های مختلف متفاوت باشد و به تبعیت از آن تعمیر آن هم در هر دستگاهی متفاوت می باشد ولی نکاتی که الان بیان می کنیم نکات ساده و مشترک در تمامی تلویزیون ها می باشد،برای این کار ابتدا صدای تلویزیون و دستگاه های متصل به آن را زیاد کنید و سپس به سراغ قسمت تنظیمات صوتی تلویزیون خود بروید و آنجا را چک کنید در صورت درست بودن تنظیمات صدا بهتر است تمامی دستگاه هایی که به تلویزیون متصل هستند را خاموش کنید و سپس آن ها را از تلویزیون جدا کنید در مرحله بعدی بهتر است پورت و کابل مربوط به  HDMI  را بررسی کنید چرا که ممکن است این پورت خراب شده باشد یا گرد و غبار گرفته باشد و به درستی کار نکند یا ممکن اسن کابل  HDMI دچار فرسودگی و پارگی در نقاطی باشد و به درستی صدا را منتقل نکند در مرحله ی بعد بتر است شما اگر خروجی صدا را بر روی بلند گوهای جانبی کردید از روی ان ها بردارید و خروجی صدا را بر روی بلندگوهای داخلی قرار دهید اگر با چک کردن تمام این مراحل صدای تلویزیون شما بازنگشت بهتر است که اول تلویزیون خود را بروزرسانی کنید یا آن را به تنظیمات کارخانه ای بازگردانید و باز هم اگر مشکل وجود داشت بهتر است که به شرکت گارانتی تلویزیون برای حل مشکل تماس بگیرید.

نتیجه گیری 

مشکلات پخش صدا در تلویزیون به دلایل مختلفی بستگی دارد که استفاده صحیح از تلویزیون سبب می شود ما هیچ وقت به این مشکلات بر نخوریم و تلویزیونی سالم و با صدایی رسا داشته باشیم چرا که مشکلات تلویزیون ها و خرابی آن ها ممکن است هزینه های هنگفتی بر روی دست ما بگذارند. اگر  مشکل صدای تلویزیون شما از هیچکدوم از موارد گفته شده نبود بهتر است با شرت گارانتی تلویزیون خود تماس بگیرید تا آن ها به کمترین هزینه به جست جوی مشکل  صدای تلویزیون شما برآیند و اگر در هر صورت صدایی یلندگوی شما درست نشد و شما نیاز به خرید یک تلویزیون دیگر پیدا کردید بهتر است از سایت ونداد کولر دیدن کنید که دارای کالاهای با کیفیت و با گارانتی شرکتی می باشند

سوالات متداول
صدای دستگاه را Reset کنید و در مرحله آخر از محکم و سفت بودن اتصال کابل‌های HDMI به تلویزیون خود اطمینان حاصل کنید
بی‌صدا بودن تلویزیون، خراب شدن بلندگوی داخلی تلویزیون، شل شدن اتصالات، استفاده از کابل HDMI خراب و مشکلات نرم‌افزاری می توانند علت قطع و وصل شدن صدای تلویزیون سامسونگ باشند.
جستجو
آخرین مقالات