نحوه راه اندازی تلویزیون های دوو

نوشته شده در 29 اردیبهشت 1403
نحوه راه اندازی تلویزیون های دوو

در زمان های قدیم که تلویزیونی خریداری میشد معمولا مردم برای نصب آن تنها کاری که می کردند این بود که این تلویزیون را توسط یک کابل به آنتن متصل کنند و تلویزیون خود را راه اندازی کنند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن تلویزیون ها معمولا نصب آن ها به سادگی زمان قدیم نمی باشد،امروز در این مقاله قصد داریم نحوه ی نصب تلویزیون های دوو را برای شما توضیح دهیم.این تلویزیون ها برخلاف این که مردم تصور می کنند ساخت ایران هستند، یک تلویزیون کره ای است که فقط قطعاتش در ایران مونتاژ می شود.

بهترین مکان قرارگیری تلویزیون ها

اولین قدم برای نصب تلویزیون دوو این است که ابتدا شما جای تلویزیون را در خانه خودتان مشخص کنید این مکان باید به پریز برق دسترسی داشته باشد ودر بالای محل قرار گیری تلویزیون هیچگونه تابلو ساعت یا شیی که امکان افتادن آن وجود دارد قرار نگیرد.

در مقابل تابش خورشید نباشد چرا که بر روی کیفیت صفحه نمایش تلویزیون تاثیر می گذارد و هم چنین پشت تلویزیون هم نباید پنجره باشد چرا که اگر هوای گرم به تلویزیون بتابد سبب افزایش حرارت تلویزیون درنتیجه خراب شدن قطعات آن می باشد.بهتر است پشت تلویزیون شما دیوار قرار بگیرد که هم از گرما در امان باشد و هم در صورتی که شی به آن برخورد کرد سقوط نکند و در انتخاب میز برای تلویزیون خود دقت کنید چرا که میز هایی که ارتفاع زیادی دارند سبب خستگی چشم و کمر برای مدت طولانی می شوند.

نحوه راه اندازی تلویزیون های دوو

نحوه ی نصب در تلویزیون های دوو

پس از انتخاب بهترین مکان برای تلویزیون خود ابتدا تلویزیون خود را به برق متصل کنید و آن را روشن کنید که در این مرحله پیام خوش آمدگویی و تبریک برای شما ظاهر میشود که در گوشه ی آن دکمه ی شروع و تنظیمات خودنمایی می کنند و شما باید دکمه ی شروع را بزنید،و به این صورت راه اندازی تلویزیون آغاز می شود:

اتصال ریموت به تلویزیون دوو

بعد از انتخاب گزینه ی شروع در ابتدا باید شما ریموت تلویزیون را به آن متصل کنید که برای این کار ابتدا ریموت را نزدیک تلویزیون می برید و دکمه موس و منو را همزمان تا فعال شدن حالت چشمک زن فشار می دهید و سپس کلید تایید را فشار می دهید و در این صورت ریموت به سادگی به تلویزیون شما متصل می شود.

اتصال تلویزیون های دوو به اینترنت

با فشردن دکمه ی down شما می توانید منوی که توسط آن به اینترنت متصل می شوید را ببینید.نحوه ی اتصال اینترنت این تلویزیون به دو صورت امکان پذیر است که روش های WI-FI و LAN روش های اتصال به اینترنت می باشد.بعد از انتخاب وای فای لیستی برای شما باز می شود که شما باید شبکه ی مورد نظر خود را جست و جو کنید و بعد به آن متصل شوید.

قابلیت اتصال شبکه تلفن همراه به تلویزیون های دوو

برای اینکه شبکه ی تلفن همراه خود را به این تلویزیون متصل کنید باید در صفحه ی مورد نظر شماره ی خود را وارد کنید و منتظر کدی که به شماره ی شما وارد می شود بشوید و پس از آن این کد را وارد تلویزیون کنید.

نحوه ی راه اندازی بلوتوث تلویزیون

بعد از مرحله ی قبل شما وارد مرحله ی بلوتوث می شوید که در اینجا می توانید هر بلوتوثی را به دستگاه خود متصل کنید

ثبت مشخصات فردی

این مرحله تلویزیون دوو از شما می خواهد که نام و نام خانوادگی خود را وارد کادر مشخص شده کنید در انتخاب نام برای وارد کردن دقت کنید و حتما اسم و فامیل اشخاص حقیقی را بنویسد و از نوشتن نام و نام خانوادگی الکی پرهیز کنید و بعد بر روی گزینه ی تکمیل فرآیند کلیک کنید.

انتخاب شکلک یا آواتار

در این مرحله این تلویزیون یک صفحه ای را برای شما باز می کند که در آن 10 کارکتر و آواتار خیلی زیبا نمایش داده می شود و شما باید یکی از این ها را برای خود انتخاب کنید.

انتخاب شهر محل سکونت

در این مرحله تلویزیون از شما می خواهد که شهر خود را انتخاب کنید این انتخاب شهر محل سکونت برای خدمات پس از فروش محصول می باشد.

کانال یابی

بعد ازاین گزینه ها شما وارد مرحله ی کانال یابی می شوید که البته در صورتی که تلویزیون شما به آنتن وصل باشد شما می توانید کانال یابی را شروع کنید.

تنظیمات

بعد ازاتمام کانال یابی شما وارد مرحله ی تنظیمات تلویزیون می شوید که تنظیمات را می توانید هم توسط گزینه ی تنظیمات وهم دکمه ی اسمارت که در روی کنترل قرار دارد انجام دهید

کلام آخر

تلویزیون های دوو تلویزیون های بسیار با کیفیتی هستند اما این طراحی راه اندازی آن ها ممکن است برای بعضی از افراد خسته کننده و گیج کننده باشد،باید بدانیم که اگر این مراحل را به درستی انجام ندهیم ممکن است رابط کاربری برای ما درست کار نکند و در استفاده از تلویزیون ما دچار مشکلاتی شویم پس بهتر است اگر نصب این تلویزیون از حوصله ی ما خارج است آن را به یک فرد دیگر و متخصص نصب واگذار کنیم.

سوالات متداول
بله دارای قابلیت اتصال به تلفن همراه است وباید تنظیمات از قسمت تنظیمات آن را به تلفن همراه وصل کنیم
اگر مراحل گفته شده از عهده ی خودتان بر می آید خیر نیاز به فرد متخصص ندارد
جستجو
آخرین مقالات