مزایا و معایب کولر گازی سوپرا

نوشته شده در 08 خرداد 1402
مزایا و معایب کولر گازی سوپرا

کولر سوپرا یک برند و نشان تجاری پرطرفدار از واحدهای تهویه مطبوع می‌باشد که در خیلی از خانه‌ها و محل های تجاری در همه جای جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. کولرهای سوپرا با طراحی خیلی زیبا و مدرن، نه فقط سرمایش و گرمایش خیلی مناسبی را ارائه می‌کند، بلکه زیبایی خیلی ویژه‌ای را به هر محیطی می‌بخشد.

در این مقاله در رابطه با مزایا و معایب کولر سوپرا بیشتر صحبت خواهیم کرد.

کولر گازی سوپرا

یکی از مزیت های خیلی مهم کولر گازی سوپرا بهینه بودن انرژی این دستگاه می‌باشد. این واحد به شکلی طراحی گردیده است که خیلی کارآمد است و سطح انرژی پایین تری نسبت به بقیه تهویه های مطبوع برای سرد نمودن یا گرم نمودن یک محل مشخاص مصرف خواهد کرد. این نه فقط هزینه های انرژی را برای شما کمتر می‌کند، بلکه به کمتر شدن اثرات زیست محیطی به کار گیری از کولر کمک خواهد کرد.

کولر سوپرا در انواع زیادی در بازار وجود دارد ، از واحد های کوچک گرفته که برای به کار گیری در اتاق های جداگانه است تا واحدهای خیلی بزرگ که می‌توانند همه فضای ساختمان‌ها را سرد یا گرم نمایند. واحدها با طیف گسترده‌ای از مزیت‌ها طراحی گریده‌اند  تا این که استفاده و نگهداری از این‌ها راحت باشد.

مزایای کولر های گازی سوپرا

یکی از مزیت های کولر گازی سوپرا نصب راحت این دستگاه است. خیلی از انواع را می‌‌توان در چند ساعت به کمک یک کارشناس واجد شرایط نصب و راه اندازی نمود و کمترین مشکلی در روال کار آن ایجاد نمود. بعد از نصب کردن کولر، دستگاه به تعمیر و نگهداری خیلی کمی نیاز خواهد داشت، که این دستگاه را به یک گزینه و انتخاب ایده آل و مناسب برای خانه های پرمشغله یا محیط های تجاری که در هنگام از کار افتادن گزینه‌ای نیست تبدیل نموده است.

سیستم کولر سوپرا همین طور به خاطر امکان اطمینان آن مشهور می‌باشد. واحدها به شکلی طراحی شده‌اند  که مقاوم و بادوام هستند و دارای قسمت های باکیفیت می‌باشند. آنها همین طور به کمک یک ضمانت جامع پشتیبانی می‌گردند.

یکی دیگر از مزیت های مهم کولر گازی سوپرا، فیلتراسیون خیلی بروز آن می‌باشد. این واحدها دارای فیلترهای باکیفیت می‌باشند که می‌توانند حجم گسترده‌ای از آلاینده هایی که در هوا وجود دارد مثل گرد و غبار، گرده و بقیه موادی که این مواد حساسیت زا هستند را از بین ببرند. این می‌تواند به خصوص برای کسانی که از آلرژی یا بیماریهای تنفسی رنج می‌برند خیلی کارآمد و مهم باشد، چرا که تهویه مطبوع قطعا به بهتر شدن کیفیت هوا و ب وجود آمدن یک محل زندگی یا محیط کار سالم‌تر کمک خواهد کرد.

کولر گازی سوپرا هم با توجه به کمتر شدن نویز طراحی گردیده است. خیلی از انواع سوپرا دارای عایق صوتی خیلی جدیدی می‌باشند که به کمتر شدن حجم نویز تولید شده به وسیلهی دستگاه کمک خواهد کرد. این می‌تواند به خصوص برای کسانی که نیاز به تمرکز کردن در محل و فضا های ساکت دارند یا برای کسانی که سر و صدا می‌تواند باعث استرس یا مزاحمت گردد، خیلی حیاتی و مهم باشد.

قطعا کولر گازی سوپرا یک گزینه باکیفیت و یک مورد قابل اعتماد برای افرادی می‌باشد که به دنبال یک کولر کارآمد و با کاربری راحت می‌باشند. البته تا هنگامی که جنس اصلی این مارک را خرید نمایند. به دلیل این که در غیر این صورت نه فقط از این ویژگی‌ها بهره مند نمی‌شوید، بلکه عیب هایی را هم تقبل خواهید کرد.

مزایای کولر های گازی سوپرا

همچنین بخوانید :مزایا و معایب کولر گازی گرین

مزایای کولر سوپرا

از جمله بقیه خصوصیت های کولر های گازی سوپرا می‌توان به این چیزها اشاره نمود:

بهره وری انرژی

تایمر قابل برنامه ریزی بر روی آن قرار دارد

سیستم فیلتراسیون پیشرفته دارد

کنترل از راه دور با خود به همراه دارد

عملکرد بی صدایی دارد

نصب راحت و ساده‌ای دارد

معایب کولر گازی سوپرا

در حالی که کولر سوپرا دارای مزیت‌ها و ویژگی های فراوانی می‌باشد که آن را به یک انتخاب و موردی پرطرفدار و محبوب برای خیلی از کاربران تبدیل کرده است، معایبی هم در آن وجود دارد که باید در زمان خرید این دستگاه آن‌ها را در نظر گرفت. بعضی از مهم‌ترین عیب های کولر گازی سوپرا از قرار ذیل هستند:

هزینه بالا: کولر سوپرا نسبت به بقیه انواع برندهای کولر گران‌تر می‌باشد. و در ایران برای مشتریان خرید این مارک پیشنهاد نمی‌شود.

نیاز به نصب حرفه‌ای دارد

این دستگاه نیاز به تعمیر و نگهداری منظم خواهد داشت ، سیستم های کولرگازی سوپرا به خاطر امکان اطمینان و دوام این دستگاه‌ها شناخته می‌شوند ، امکان دارد همواره به تعمیر کردن و نگهداری منظم  نیز نیاز پیدا کند.

دارای صدا های اذیت کننده است به دلیل این که مجهز به اینورتر نمی‌باشند .

امکان دارد با همه محیط‌ها سازگار نباشد: در صورتی که سیستم های کولر سوپرا در حجم گسترده‌ای از سایز‌ها و تنظیمات موجود می‌باشند، امکان دارد برای همه نوع محیط‌ها مناسب نباشند.

سیستم های کولر سوپرا به شکلی طراحی گریده‌اند  که از لحاظ انرژی کارایی دارند ، اما همواره برق مصرف می‌نمایند و امکان دارد علاقمند محیط زیست نباشند. این شاید برای افرادی که به دنبال راهکار های سرد کننده و گرمایش مداوم یا همخوان با محیط زیست می‌باشند، اذیت کننده باشد.

اگر بخواهیم به صورت لیست وار معایب کولر گازی سوپرا را بررسی کنیم باید اشاره کنیم که: 

1. هزینه بالا: هزینه نصب و راه‌اندازی کولر گازی سوپرا نسبت به دیگر نوع‌های کولر گازی بالاتر است.

2. مصرف انرژی بالا: کولر گازی سوپرا مصرف برق بالایی دارد و در نتیجه هزینه برق مصرفی بسیار بالا می‌شود.

3. نیاز به فضای بزرگ: کولر گازی سوپرا به فضای بزرگی نیاز دارد و برای اتاق‌های کوچک کارایی مناسبی ندارد.

4. نیاز به نصب کنترلر: برای کنترل دمای کولر گازی سوپرا نیاز به نصب کنترلر مجزا دارید. این ممکن است هزینه‌بر باشد و برای برخی افراد مشکل ساز باشد.

5. نیاز به تخصص فنی: نصب و راه اندازی کولر گازی سوپرا نیاز به تخصص فنی دارد و برای افراد عادی کار ساده‌ای نیست.

6. نیاز به تعمیرات مکرر: کولر گازی سوپرا به دلیل داشتن قطعات پیچیده و فنی، نیاز به تعمیرات مکرر دارد و هزینه تعمیرات آن نیز بالاست.

7. سر و صدا: کولر گازی سوپرا به دلیل داشتن فن‌های بزرگ و پرقدرت، سر و صدای بالایی دارد که برای برخی افراد مزاحکننده نیست.

8. آلودگی هوا: مانند سایر نوع‌های کولر گازی، کولر گازی سوپرا نیز باعث آلودگی هوا می‌شود و در برخی موارد ممکن است برای افراد با مشکلات تنفسی ایجاد مشکل کند.

9. نیاز به تهویه مناسب: کولر گازی سوپرا به گرمای بیشتری نسبت به کولرهای دیگر می‌انجامد و نیاز به تهویه مناسب دارد تا از ایجاد رطوبت زیاد در فضا جلوگیری شود.

10. نیاز به نگهداری منظم: کولر گازی سوپرا نیاز به نگهداری منظم دارد تا عملکرد بهینه خود را حفظ کند و درصورت عدم توجه به نگهداری، عمر آن کوتاه‌تر خواهد بود. به همین دلیل، نیاز به تعویض فیلترها، تمیز کردن دستگاه و سرویس دوره‌ای وجود دارد.

خرید کولر گازی سوپرا

فقط کولر گازی که الان  خرید آن در بازار صرفه اقتصادی خواهد داشت و قطعا اصلی می‌باشد ، کولرهای گازی جنرال گلد می‌باشند.  این برند از کولر گازی از گمرک وارد کشور می‌شوند. و به خاطر دارا بودن گارانتی بیست و چهار ماهه می‌می توان بیان کرد که یکی از به صرفه‌ترین و همین طور یکی از قابل اعتماد‌ترین مارک‌ها در بین بقیه برند‌ها است.

 

انواع کولر گازی سوپرانو

با توجه به اینکه هم اکنون کولر گازی یکی از لوازم پرکاربرد به شمار می‌روند، به عنوان یک نمونه از مشهور‌ترین مارک‌ها باید به کشور تولید کننده کولر گازی اشاره کرد که با برخورداری از امکاناتی توانسته است جایگاه خیلی خوبی را در بازار برای خود دست و پا کند.

طراحی و تولید این لوازم به شکلی است که از دو یونیت جداگانه و وصل شده به همدیگر درست شده است به این شکل که پنل درونی در پروسه منتشر شدن دما و همین طور پنل خارجی که در قسمت خارجی همانند حیاط یا بالکن قرار دارد کار فراهم کردن هوای مورد نیاز و منتقل کردن آن را به قسمت داخلی ایفای نقش می‌نماید.

در رابطه با این پرسش که کولر گازی سوپرانو تولید کجاست؟ به بررسی کارهایی که تولید کننده این دستگاه نسبت به ساخت لوازم و وسایل خود انجام داده خواهیم پرداخت و از این رو به روش برقراری ارتباط میان یا اتصال میان دو یونیت اشاره خواهیم کرد به این شکل که لوله کشی های اضافه از آن بیرون و دو بخش به کمک لوله های مسی به همدیگر وصل شده تا این که بتواند دمای مطلوب را فراهم نماید. سیستم های سرمایشی این ماکر در مدل کولر گازی یا اسپلیت همه در گرید انرژی A قرار دارند که این بیانگر این است که حجم مصرف این دستگاه کم است.

انواع کولر گازی سوپرانو

همچنین بخوانید :خرید کولر گازی هایسنس بانه

ویژگی های کولر گازی سوپرانو

اگر خواسته باشیم به ویژگی های خاص این دستگاه اشاره کنیم باید وجود مقاومت و دوام زیاد آن نام برد به دلیل این که بخضی از این کولر یا همان قسمت یونیت بیرونی که مرتبا در محیط بیرونی در معرض نور خورشید و همین طور در شرایط مختلف آب و هوایی می‌باشد سالم و مقاوم کیفیت خود را نگه داشته است.

از جمله نمونه هایی که این نشان تجاری نسبت به ساخت آن اقدام به کار کرده باید به نوع ایستاده 24000، 36000، 48000 و 60000 بی تی یو بر ساعت که عموما مناسب محیط های بزرگ همانند فروشگاه، آرایشگاه ها، سالن و غیره است اشاره کرد، همین طور نوع دیواری در توان و ظرفیت های ده هزار و نوع پنجره‌ای در توان های18000، 20000 و  24000 را اشاره کرد که با توجه به نوع نیازی که پیدا می‌شود سیستم مطابق با آن را باید مد نظر قرار داد تا از عملکرد های آن استفاده شود.

 نکته ی خیلی مهم دیگر در رابطه با این دستگاه وجود کمپرسور های قرار داده شده در این سیستم می‌باشد که از این کمپرسور به عنوان قسمت اصلی این ابزار یاد می‌گردد. به طور کلی گاز سردکننده که در این قسمت به کار رفته است با فشرده و متراکم کردن و با وارد شدن به کندانسور هوای سرد را بوجود خواهد آورد که در این قسمت به ضرورت کمپرسور پی می‌بریم به دلیل این که به هر مقدار که کمپرسور کیفیت بیشتر داشته باشد کار بهتر دستگاه را به همراه دارد.

کولر گازی دیواری سوپرانو

به عنوان نمونه از بهترین و پراستفاده‌ترین های ابزار سرمایشی میتوان به نوع دیواری یا اسپلیت‌ها اشاره کرد که به همین خاطر هم سازندگان زیادی در رابطه با ارائه این دستگاه‌ها اقدام به کار کرده‌اند  که یک نمونه از بروزترین های آن کشور تولیدکننده کولر گازی سوپرانو یعنی کشور ما است. به طور کلی این وسیله دارای عملکرد برابری با بقیه نمونه های مشابه خود است به این شکل که به کمک دو پنل بیرونی و داخلی و استفاده از قطعات اصلی از کندانسور گرفته تا کمپرسور و همین طور موتور و فن پروسه تامین دما را اجرایی می‌کند.

کولر گازی دیواری سوپرانو 

همچنین بخوانید :مقایسه کولر گازی گری با هایسنس

کولر گازی پنجره‌ای سوپرانو

موضوع خیلی مهم دیگری که در راستای آشنایی با این نوع کولر گازی باید به آن دقت کرد ، در نظر داشتن شاخصه های فنی در هر یک از نمونه‌ای موجود در آن دستگاه می‌باشد. مدل های پنجره‌ای را باید از اولین و راحت‌ترین مدل های ابزار سرمایشی معرفی کرد که چنانچه که از اسم آن پیداست شکلی مشابه به پنجره دارد و با اشغال نکردن فضای خیلی زیاد در محل هایی مثل پنجره و میان دیواره های بیرونی قرار میگیرند.

در صورتی که تمایل به خرید هر یک از این محصولات دارید به فروشگاه اینترنتی ما مراجعه نمایید و محصول مد نظر خود را انتخاب نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با مزایا و معایب کولر سوپرا صحبت کردیم. استفاده از کولرهای گازی امروزه تبدیل به یکی از نیازهای عموم مردم شده است و همه نیاز به استفاده از کولرگازی دارند. کولرگازی‌ها با برندهای مختلفی وارد بازار شده‌اند  و هر یک بسته به شرایط آب و هوایی و بقیه عوامل دارای انواع و ظرفیت های متفاوتی می‌باشد. یکی از این برندها سوپرا است که در کنار مزیت هایی که دارد معایبی نیز دارد و در هنگام خرید این دستگاه باید به مزایا و معایب آن نگاه کرد و بعد خرید را انجام داد در صورتی که تمایل به خرید این محصول دارید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول
بله، کولر گازی سوپرا برای فضاهای بزرگ مناسب است. این نوع کولر گازی به دلیل داشتن ظرفیت بالا و توانایی پوشش دادن فضاهای بزرگ، در مکان‌هایی مانند سالن‌های بزرگ، فروشگاه‌ها، سینماها، مراکز تجاری و غیره کارآیی بالایی دارد.
بله، نصب و راه‌اندازی کولر گازی سوپرا نیاز به تخصص فنی دارد. این نوع کولر گازی دارای سیستم پیچیده‌ای است که نیازمند دانش و تخصص فنی است تا بتوان آن را به درستی نصب و راه‌اندازی کرد.
ابوالفضل
4 ماه پیش
ممنون از سایت خوب شما.
ما برای دو تا از مراکز فرهنگی ورزشی منطقه مشهد خرید کرید کولر سوپرانو رو واقعا راضی هستیم
پاسخ
احمد
احمد
3 ماه پیش
سلام...من قصد خرید دارم....آیا واقعا از لحاظ کارایی و ماندگاری خوب هست....

ص
7 ماه پیش
کیفیت این محصول بسیار بد و در سطح بسیار پایینی از ارزش خرید نصبت به محصولات همرده اش می باشد و از نظر قیمتی بسیار گران
پاسخ
جستجو
آخرین مقالات