ارورهای کولر گازی هایسنس

نوشته شده در 19 بهمن 1401
ارورهای کولر گازی هایسنس

همانطور که می دانید هر یک از تجهیزات الکترونیکی با توجه به فعالیتی که در طول روز دارند ممکن است با یکسری مشکلات و خطاهایی نیز مواجه شوند بنابراین ممکن است ارور داده و همانند همیشه به فعالیت خود ادامه ندهند از این رو بهتر است از خطاهایی که معمولاً با یکسری کدهایی نشان داده می شوند اطلاعات کافی به دست آورید.

کولر گازی هایسنس یکی از انواع تجهیزات الکترونیکی به شمار می رود که ممکن است در مدت زمانی که کار می کند یکسری خطاها و ارور هایی داشته باشند لذا به منظور آگاهی نسبت به ارور های کولر گازی هایسنس بهتر است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

آشنایی با ارور های کولر گازی هایسنس

در صورتی که می خواهید دلایل ارور کولر گازی هایسنس را بدانید ما تلاش می کنیم که در این مقاله آن ها را برای شما عنوان کرده و هر یک از ارور ها و راه حل آن ها را برایتان بازگو نماییم.

دقت داشته باشید که هرگاه کولر گازی هایسنس با اختلال مواجه می شود این کولر کد مربوط به خطا را با استفاده از سه شیوه به شما نشان خواهد داد که موارد زیر را شامل می شود:

- کد مربوط به ارور ممکن است بر روی نمایشگر ریموت کنترل نشان داده شود.

- گاهی ممکن است کد مربوط به ارور بر روی برد کنترل در قسمت یونیت خارجی این نوع کولر نشان داده شود.

- گاهی اوقات کد ارور بر روی صفحه نمایش قسمت یونیت داخلی به نمایش گذاشته می شود.

آگاهی نسبت به چگونگی استعلام کدهای ارور در کولرگازی هایسنس

توجه داشته باشید اگر می خواهید بدانید کد ارور در کولر گازی هایسنس چگونه به نمایش گذاشته می شود بایستی این دستگاه در حالت استندبای قرار داشته باشد، بنابراین در چنین وضعیتی باید به مدت ۵ ثانیه دکمه را فشار دهید و در همین مدت زمان آن را نگه دارید. با انجام چنین کاری کد ارور در مدت زمان ۱۰ ثانیه نشان داده می شود؛ پس از آن صفحه نمایشی که کد ارور بر روی آن نشان داده شده مجدد به وضعیت پیشین خود بر می‌گردد.

بهتر است بدانید در صورتی که کولر گازی با دو یا چندین مشکل مواجه شده باشد در این صورت کد های ارور به طور متناوب بر روی صفحه نمایش قرار می گیرد.

در صورتی که این نوع کولر بتواند به راحتی هر یک از اطلاعات را بدون اینکه برقی وجود داشته باشد ذخیره نمایند شما قادر هستید تا کدهای ارور را همانگونه که پیش از این نیز بیان کردیم در وضعیت استندبای بعد از اتصال برق متوجه شوید.

فهرستی از کدهای ارور مربوط به کولر گازی هایسنس

در نظر داشته باشید که کدهای ارور که معمولاً در زمان ایجاد نقص و اختلالات در کولر گازی هایسنس بر روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود علت ها و راه حل های مختلفی دارند ما در این مقاله بر آن هستیم تا برخی از رایج ترین کدهای ارور در این نوع کولر گازی را بیان کنیم، همچنین به منظور برطرف ساختن این گونه از مشکلات و نقص‌ها یکسری راه حل هایی را پیشنهاد می کنیم تا با استفاده از آن قادر باشید عیب یابی کولر گازی را انجام دهید  و نقص های دستگاه خود را رفع سازید.

فهرست خطاها در کولر گازی هایسنس

همچنین بخوانید : مزایا و معایب کولر گازی تک الکتریک

مشاهده خطای EA در کولر گازی هایسنس

از جمله دلایلی که به خاطر آن ارور EA بر روی صفحه نمایشگر کولر گازی هایسنس نشان داده می شود موارد زیر است:

ممکن است سیم کشی مربوط به برد صفحه نمایشگر کولر گازی هایسنس با اختلال مواجه شده باشد.

ممکن است برد کنترل مربوط به یونیت داخلی این نوع کولر دچار مشکل شده باشد.

گاهی به منظور برقراری اتصال میان برد کنترل و برد صفحه نمایشگر کولر گازی هایسنس اختلال ایجاد شده باشد.

راه حلی که ما به منظور برطرف کردن خطای بیان شده در کولر گازی پیشنهاد می کنیم برقراری تماس با مرکز تعمیرات و نمایندگی کولر گازی هایسنس به خاطر رفع اختلال ایجاد شده در برد دستگاه می باشد؛ چرا که شما به تنهایی قادر به رفع این مشکل نخواهید بود و حتماً باید فرد متخصصی در این حوزه به شما در برطرف کردن این اختلال کمک کند.

مشاهده خطای 42 در کولر گازی هایسنس

به طور کلی خطای ۴۲ ممکن است در این نوع کولر گازی زمانی رخ دهد که نیاز به محافظت از دستگاه باشد، بنابراین برخی از مواردی که به خاطر آن خطای ۴۲ ممکن است رخ دهد موارد زیر است:

خرابی برد کنترل یونیت داخلی

خرابی سنسور های مربوط به دمای کویل پنل داخلی و یا شل شدگی آن.

دقت داشته باشید هرگاه دمای لوله داخلی به زیر منفی یک درجه سانتیگراد برسد بنابراین موتور کمپرسور واحد خارجی کولر  از کار می ایستد. هنگامی که دمای این لوله به بالای -۱ درجه سانتیگراد برسد بنابراین فرایند تهویه مطبوع باردیگر کار خود را آغاز می‌کند.

راهکار پیشنهادی ما به منظور رفع این خطا در کولر گازی هایسنس این است که در کویل یونیت داخلی یک سنسور دما قرار دارد که بایستی آن را محکم نموده و اگر دچار خرابی شده بایستی آنها را عوض کنید، همچنین اگر برد کنترل داخلی نیز با مشکل مواجه شده بهتر است آن را نیز عوض کنید علاوه بر این موارد می توانید با نمایندگی جهت تعمیر آن ها نیز تماس بگیرید.

همچنین بخوانید : ارورهای کولر گازی وایت وستینگ هاوس

مشاهده خطای 27 در کولر گازی هایسنس

یکی دیگر از ارور هایی که ممکن است در کولر گازی هایسنس رخ بدهد ارور ۲۷ است. از مهمترین دلایل ایجاد این خطا می توان موارد زیر را بر شمرد:

ممکن است در یونیت خارجی برد کنترل آن با اختلال مواجه شده باشد.

گاهی ممکن است خطای ایجاد شده به خاطر سوئیچ فشار این نوع کولر گازی باشد.

به منظور رفع خطای ۲۷ توصیه می کنیم برد کنترل در پنل خارجی و همچنین سوئیچ فشار کولر گازی هایسنس را عوض کنید و قطعه جدید جایگزین آن نمایید. به منظور انجام این کار می توانید از نمایندگی ها و افراد ماهر و متخصص در این زمینه نیز کمک بگیرید.

مشاهده خطا 27 در کولر گازی هایسنس

همچنین بخوانید : ارور های کولر گازی زانتی

مشاهده خطای 39 در کولر گازی هایسنس

یکی دیگر از ارور هایی که ممکن است بر روی صفحه نمایشگر کولر گازی هایسنس با آن مواجه شوید خطای ۳۹ است. از مهمترین دلایل ایجاد این خطا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

خرابی برد کنترل در یونیت داخلی، خرابی موتور فن یا سیم موتور فن دچار شل شدگی شده باشد، قسمتی که گردش هوا در موتور فن بخش یونیت داخلی کولر گازی صورت می گیرد ممکن است مسدود شده باشد.

اگر می خواهید ارور ۳۹ در این نوع از کولر گازی را برطرف کنید بهتر است به منظور رفع خرابی برد کنترل بخش یونیت داخلی یک قطعه جدید جایگزین آن کنید.

شما می توانید سیم موتور فن که دچار شل شدگی شده است را رفع سازید و یا اگر این سیم خراب شده است بهتر است آن را عوض کنید.

به منظور رفع مسدودی جریان هوا توصیه می کنیم حتماً این گرفتگی را برطرف سازید تا جریان هوا بار دیگر در موتور یونیت داخلی این نوع از کولر گازی به روال گذشته خود ادامه دهد.

خطا 27 در کولر گازی هایسنس

همچنین بخوانید :دلایل ریزش آب از کولر گازی و رفع آن

مشاهده خطای 20 در کولر گازی هایسنس

از جمله دلایلی که ممکن است شما خطای شماره ۲۰ را بر روی کولر گازی هایسنس مشاهده کنید خرابی برد کنترل در یونیت خارجی، مسدودی مسیر جریان هوا در قسمت پنل خارجی و یا ایجاد نقص در موتور، شل شدگی در قسمت اتصال یافتن سیم موتور در کولر گازی هایسنس می باشد.

توجه داشته باشید که می توانید به منظور برطرف کردن خطای شماره ۲۰ یکی از راهکار های پیشنهادی زیر را برگزینید:

شما می توانید به تعویض موتور دستگاه بپردازید، البته این کار را زمانی انجام دهید که از خرابی موتور دستگاه مطمئن شده‌اید.

بهتر است به بررسی بخش اتصال یافتن هر یک از سیم های موتور در کولر گازی هایسنس بپردازید.

اگر مطمئن هستید که برد کنترل یونیت خارجی دچار مشکل شده است بهتر است آن را تعویض نمایید.

دقت داشته باشید که اگر جریان هوا به خوبی انجام نمی شود حتماً مسیر گردش هوا در قسمت بیرونی دچار مشکل شده است، بنابراین سعی کنید تا مسدودی این قسمت را برطرف کنید. با این کار گردش هوا به خوبی می تواند جریان پیدا کند.

مشاهده خطای 18 در کولر گازی هایسنس

ارور ۱۸ ممکن است زمانی رخ بدهد که ولتاژ برق ورودی به کولر گازی هایسنس به صورت بسیار زیاد و یا کم است. شما می‌توانید به منظور رفع این خطا در کولر گازی خود به چک کردن میزان ولتاژ برق ورودی بپردازید.

مشاهده خطای 15 در کولر گازی هایسنس

هرگاه خطای شماره ۱۵ رخ می دهد در واقع نشان دهنده این است که فشار در این کولر در کم بوده که باعث شده تا سوئیچ فشار پایین خاموش گردد. اگرچه این امکان نیز وجود دارد که سنسورهای مربوط به فشار منجر می گردد تا سیستم حفاظت از فشار پایین قطع گردد.

راهکاری که برای برطرف کردن این نقص می تواند مورد استفاده قرار گیرد این است که با توجه به فشار پایینی که در کولر گازی هایسنس احساس می شود حتماً باید این اختلال به واسطه یک فرد با تجربه و متخصص مورد بررسی قرار بگیرد، بنابراین خودتان به صورت خودسرانه به حل این مشکل نپردازید چرا که ممکن است اختلال پیش آمده افزایش یابد و هزینه های بیشتری را بر روی دستتان بگذارد. به منظور رفع این مشکل اولویت اول کمک گرفتن از افراد متخصص و تعمیرکار باشد.

مشاهده خطای 14 در کولر گازی هایسنس

ممکن است شما هم در کولر گازی هایسنس متوجه خطای شماره ۱۴ شده باشید. به طور کلی این ارور با توجه به این مسئله رخ می دهد که فشار زیادی در سیستم باعث خاموشی سوئیچ فشار بالا می گردد و ممکن است سنسورهای فشار منجر گردد تا حتی سیستم مربوط به حفاظت فشار بالا نیز خاموش گردد.

راهکاری که بدین منظور توصیه می شود همانند بسیاری از ارور های پیش آمده دیگر بایستی از افراد با تجربه ای که به عنوان تعمیرکار فعالیت می کنند درخواست کمک کنید تا مشکل موجود در کولر گازی هایسنس را برطرف کند.

مشاهده خطای 8 در کولر گازی هایسنس

گاهی اوقات با توجه به اینکه در برقراری جریان فاز در کولر گازی هایسنس تعادل نیست بنابراین خطای شماره ۸ بر روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود. شما می توانید برای برطرف کردن این مشکل از تعمیرکار کمک بگیرید. تعمیرکار با انجام بررسی های لازم به منظور شناسایی دلایل برقرار نبودن تعادل جریان فاز را برای شما مطرح می کند؛ پس از تشخیص این دلایل مطمئناً تعمیرکار از پس حل این مشکل برآمده و بار دیگر کولرگازی هایسنس شما همانند گذشته فعالیت خود را انجام می دهد.

مشاهده خطای 5 در کولر گازی هایسنس

در نظر داشته باشید که خطای شماره ۵ زمانی رخ می‌دهد که میزان دمای هر یک از کویل های خنک کننده در پنل داخلی یا افزایش میزان دمای هر یک از کویل های گرم کننده در پنل داخلی مشاهده شود.

شما قادر هستید تا جهت رفع چنین مشکلی نیز از تعمیرکاران ماهر در این حوزه کمک بگیرید چرا که اختلال ایجاد شده در بخش کویل های خنک کننده و یا گرم کننده پنل داخلی می باشد، لذا نیاز به دانش و تخصص کافی دارد.

مشاهده خطای 3 در کولر گازی هایسنس

یکی از دلایلی که ممکن است به خاطر آن کولر گازی هایسنس با خطای شماره ۳ مواجه شود این است که در زمان مراقبت از دستگاه در مقابل یکسری اشکالاتی ایجاد شده باشد جهت رفع چنین مشکلی بایستی از نمایندگی کولر گازی هایسنس بخواهید تا این مشکل را برطرف سازد.

مشاهده خطای شماره 1 در کولر گازی هایسنس

ممکن است شما هم خطای شماره ۱ را بر روی صفحه نمایش کولر گازی هایسنس مشاهده کرده باشید. یکی از دلایل آن می تواند این باشد که اتصال یابی سنسور دمای یونیت خارجی کولر لوازم دچار خرابی و یا حتی شل شدگی شده باشد، حتی ممکن است برد کنترل پنل داخلی نیز با اختلال مواجه شده باشد.

به منظور حل این مشکل باید به بررسی هر یک از اتصالات سنسور دمای یونیت خارجی بپردازید و همچنین برد کنترل پنل داخلی نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد در صورتی که کوچکترین مشکل وجود داشته باشد بایستی آن را تعمیر کنید و یا یک قطعه جدید را جایگزین آن نمایید.

در بازه زمانی که شما از کولر گازی هایسنس استفاده می کنید ممکن است خطا های زیادی را بر روی صفحه نمایشگر این نوع کولر مشاهده نمایید لذا به منظور رفع هر یک از اختلالات ایجاد شده می توانید از متخصصان این حوزه کمک بگیرید.

 

سوالات متداول
هر ارور دارای معنای مربوط به خود هست شما می توانید شماره ارور را سایت ما بررسی کنید تا متوجه معنی آن بشوید
دلیل آن این هست که همزمان چند تا مشکل پیدا کرده هست و به صورت رندم هر بار یکی را نشان می دهد
جستجو
آخرین مقالات