نحوه کار با وای فای کولر گازی و هوشمند کردن کولر گازی

نوشته شده در 20 آذر 1401
کولر گازی هوشمند از طریق وای فای

فصل گرما بسیار آزار دهنده می باشد و اگر امکانات رفاهی از جمله کولر و شرایط سرمایشی را نداشته باشیم این شرایط می‌تواند برای ما سخت تر باشد و نمی‌توان این فصل گرما را تحمل کرد، همچنین تصور کنید در یک محیط شرجی و رطوبتی قرار دارید و اگر از امکانات سرمایشی بهره مند نباشید شرایط رفاهی شما کاملاً دچار اختلال می شود و به هیچ عنوان امکان آسایش و استراحت ندارید.

در چنین شرایطی استفاده از کولر گازی بهترین شرایط را برای شما ایجاد می‌کند و حتی تصور کنید که در یک محیط شرجی که رطوبت بالایی دارد، قرار دارید در چنین محیطی استفاده از کولر آبی نمی تواند گزینه مناسبی برای استراحت شما باشد و هوا را شرجی­تر می‌کند که شرایط مناسبی برای استراحت نیست.

 کولر گازی در کنار اینکه رطوبت هوا را کاهش می دهد می تواند آلودگی محل سکونت شما را کم کند و شما احساس آسایش بیشتری کنید، اما پس از اینکه از محل کار خود به محل سکونت خود باز می گردید و می­خواهید کولر را روشن کنید مدت زمانی که می بایست صبر کنید کولر محیط منزل را خنک کند کمی رفاه شما را مختل می­کند و نمی توانید در آن تایم استراحت کنید.

برای اینکه این مشکل را حل کنید می توانید از خدمات هوشمند کولر گازی بهره‌مند شوید. این خدمات بر روی گوشی شما به صورت یک اپلیکیشن قرار دارد و پس از اینکه شما به کولر گازی از راه دور دستور بدهید فرایند خنک کردن منزل انجام می دهد و پس از رسیدن شما به منزل تمام محیط خنک هستند.

می توان گفت این عملکرد یک انقلاب در کولر های گازی می باشد که عملکرد آن­ها را در حد ویژه‌ای افزایش داده است و البته محبوبیت این کولرها را در بین مردم بیشتر کرده است.

همینطور امکانات دیگری در این کولر گازی هوشمند وجود دارد که از جمله آن­ها مدیریت برق مصرفی منزل می باشد، بدین صورت که شما با دستوراتی که به کولر گازی می‌دهید در مدت زمانی که در منزل هستید یا در محیط منزل نیستید این کولر گازی به صورت هوشمند عمل کرده و با سنجش دمای محیط خاموش و روشن می شود که همین فرایند در مصرف برق منزل شما تاثیر زیادی دارد.

 

اتصال به کولر گازی با وای فای

همچنین بخوانید: مقایسه کولر گازی موتور سنگین و موتور سبک

 

برندهای معتبری تولید کولر گازی هوشمند می کنند از اجنرال و گری گرفته شده تا برند های دیگر مانند زانتی و هاینس و برندهای ایرانی . اما زمانی که قصد خرید این نوع کولرهای گازی هوشمند را دارید می بایست نکات زیادی را در نظر بگیرید تا دچار اشتباه نشده و کولر های گازی تقلبی را خریداری نکنید. طی این مقاله به تمامی این نکات اشاره می شود پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

اینترنت در کولر گازی هوشمند

کنترل این­چنین کولرهایی از طریق اینترنت امکان پذیر می باشد و تنها کافیست برنامه مورد نظر در گوشی همراه شما نصب باشد و زمانی که از محل کار خود خارج می شوید از طریق گوشی دستور روشن کردن کولر گازی را بدهید و زمانی که در منزل قرار می­گیرید کولر گازی تمام محیط منزل را سرد کرده و شرایط آسایش شما را فراهم می کند.

نکته جالب دیگری که در مورد این کولر های هوشمند وجود دارد این است که چندین کولر هوشمند را می­توان در یک ساختمان نصب کرد و همه آن­ها را از طریق یک دستگاه تلفن همراه به کمک اپلیکیشن مخصوص کنترل کرد که یکی از جالب ترین امکانات این روش خدماتی می باشد.

 

ریموت در کولر گازی هوشمند

مورد دیگری که می­توان از طریق آن کولر گازی را مدیریت کرد و دور موتور را کم و زیاد کرد و اینکه امکان خاموش روشن کردن کولر گازی را فراهم کرد ریموت کنترل آن می باشد، البته اگر کولر گازی هوشمند باشد نیازی به این دستگاه ندارید ولی در زمان خاص و در شرایطی که گوشی خود را در اختیار نداشتید بهترین راه کنترل کولر گازی شما همین ریموت می­باشد.

 

فرمان صوتی در کولر گازی هوشمند

یکی از جذاب‌ترین امکاناتی که در کولرهای گازی هوشمند تعبیه شده است دستور دادن از طریق صوت می باشد بدین صورت شما حتی نیاز به گوشی همراه خود نیز ندارید و با فرمان صوتی می­توانید دستورات لازم از جمله کم و زیاد کردن دور کولر، خاموش و روشن کردن و امکان تنظیم دمای منزل را به کمک فرمان صوتی انجام دهید.

 

 

wifi در کولر گازی

همچنین بخوانید :علت بوی بد کولر گازی چیست و روش برطرف کردن آن

برنامه ریزی و تنظیم دما در کولر گازی هوشمند

طبق استانداردهایی که انجام شده است دمای ۲۱ درجه، بهترین شرایط را برای آسایش افراد فراهم می کند. بدین ترتیب شما می توانید با دستوراتی که به کولر گازی می‌دهید دمای محیط را نیز تنظیم کنیم. کولر گازی پس از رسیدن به این دما دور خود را کم می­کند و پس از اینکه از این دما خارج شد مجددا شروع به فعالیت می کند. همینطور می­توانید دستورات دیگری را به کولر گازی بدهید که طبق دستور شما تمام فرآیندها را انجام دهد.

تحلیل هوشمند یا اسمارت اسکن در کولر گازی هوشمند

این قابلیت امروزه در کولرهای گازی هوشمند بسیار دیده می­شود و قابلیت کنترل نیروی برق منزل و همینطور دور کولر را به صورت اتوماتیک دارد. فرض کنید در یک اتاق ۱۰ نفر هستند کولر گازی باید در چنین شرایطی افراد را اسکن کند و دور موتور خود را به نسبت خنک کردن این افراد تنظیم کند، ولی بعد از مدتی که افراد اتاق شدن این فرآیند به صورت هوشمند دور خود را کم می‌کند و فقط به تعداد افرادی که در اتاق هستند تنظیم باد و پرتاب باد را انجام می دهد. این فرایند را می­توان تنظیم کرد که هر نیم ساعت یا یک ساعت فرایند اسکن اتاق را انجام داده و تشخیص داده شود که چه میزان خنکی برای اتاق نیاز است. یکی از برندهای مطرح در این زمینه کولر گازی گری و اجنرال هست .

در چنین شرایطی مصرف برق کولر گازی در حد زیادی مدیریت می شود و مقرون به صرفه می باشد.پیشنهاد می کنیم مقاله میزان مصرف برق کولر گازی چقدر است را مطالعه بفرمایید.

 

راه اندازی کولر گازی هوشمند از طریق وای فای

اولین اقدامی که می بایست انجام دهید این است که کولر گازی را به دستگاه وای فای متصل کنید و تلفن خود را نیز به همان دستگاه وای فای اتصال دهید تا هر دو از یک دستگاه فرمان بگیرند و بتوانند ارتباط موثری با یکدیگر داشته باشند.

پس از اینکه کولر گازی و تلفن هوشمند به وای فا وصل شدند می توانید تمام برنامه ریزی های لازم برای کولر گازی خود را تعیین کنید، ولی نکته مهم این است که برندهای مختلف دارای تنظیمات گوناگونی هستند و برای اینکه مشکلی از این نظر نداشته باشید می توانید از دفترچه راهنمایی که در زمان خرید کولر گازی آن را نیز دریافت کرده اید، کمک بگیرید. در این دفترچه به صورت کامل فرآیند نصب و راه اندازی کولر گازی هوشمند توضیح داده شده است.

 

کولر گازی هوشمند با وای فای

همچنین بخوانید :تفاوت کولر گازی جنرال و اجنرال

 

مشکلی که عموم افرادی که از کولر گازی هوشمند استفاده می کنند، اپلیکیشن مورد استفاده برای کنترل کولر گازی می باشد. این اپلیکیشن­ها گوناگون هستند و کارکرد هر کدام برای برندهای مختلف متفاوت است، به همین منظور شما می توانید از وب سایت رسمی سرویس دهنده کولرگازی مورد نظر خود این اپلیکیشن را دریافت کرده و فرآیند راه اندازی را انجام دهید.

تعیین رمز ورود مرحله دیگری است که در راه اندازی کولر گازی باید انجام دهید تا این فرآیند در تلفن هوشمند شما انجام شود. این رمز برای این است که هر فردی که قصد تغییر تنظیمات کولر شما را داشت رمز را در اختیار داشته باشد و فقط افرادی که رمز را دارند می‌توانند دستورات لازم را به کولر گازی بدهند.

 

نکته دیگر در استفاده از کولرهای گازی شبکه وای فای آن­ها می باشد.

اکثر کولرهای گازی از طریق اینترنت قابل پشتیبانی هستند و شما می توانید در هر جایی که هستید تنظیمات کولر گازی فرایند دستوراتی که به کولر گازی می خواهید بدهید را انجام دهید، اما برخی از کولرهای گازی فقط باید به شبکه وای-فای محلی متصل باشند و زمانی که شما به همان وای فای نزدیک شدید، یعنی گوشی تلفن همراه شما به وای فای محل سکونت­تان نزدیک شد بتوانید دستورات لازم را بدهید. در زمان خرید این نکته را حتماً باید توجه کنید تا نیاز مورد نظر شما برطرف شود.

 

مراقب افراد سودجو در قابلیت وای فای کولر گازی باشید 

کولرهای گازی هوشمند در کنار این که محبوبیت زیادی در بازار دارند و می‌توانند شرایط رفاهی شما را فراهم کنند قیمت زیادی نیز دارند که ممکن است برخی افرادی که تمایل به خرید این کولر دارند از خرید آن منصرف شوند. در چنین مواقعی افراد سودجو با تغییر قطعات کولر گازی و عوض کردن قطعات اورجینال آن با قطعات تقلبی قیمت این کولر را کاهش می­دهند.

اما در چنین شرایطی هم کیفیت و هم راندمان کولر گازی پایین می آید و هم مصرف برق منزل شما تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند که به هیچ عنوان صرفه اقتصادی ندارد و اگر شما از افراد متخصص برای خرید کولر گازی هوشمند خود کمک نگیرید مطمئنا دچار اشتباه می‌شوید و گول ظاهر این کولر گازی را خورده و آن را خریداری می کنید و زمانی متوجه می شوید کولر گازی تقلبی است که دیگر کار از کار گذشته است.

همینطور شما می­توانید از وبسایت رسمی ما برای خرید و یا راهنمایی گرفتن در مورد خرید انواع کولرهای گازی هوشمند اینورتر یا غیر اینورتر کمک بگیرید تا کولر گازی را خریداری کنید که هم اورجینال باشد و هم نیازهای شما را برطرف کند. شما می توانید با شماره تلفن هایی که در زیر همین مقاله آمده است تماس بگیرید و تمامی اطلاعات لازم را دریافت کنید.

 

افراد سودجو در وای فای کولر گازی

همچنین بخوانید: کولر آبی سلولزی

سخن پایانی

کولر گازی هوشمند قابلیت های بی­شماری دارد که در طی این مقاله به برخی از اصلی‌ترین قابلیت‌های آن اشاره کردیم و فرایند تنظیم کردن کولر گازی را به صورت کامل توضیح دادیم. شما می توانید با مطالعه این مقاله تمام روش هایی که برای تشخیص کولر گازی تقلبی و اصل نیاز است را دریافت کنید و همین طور اگر سوالی در رابطه با این کولرها دارید را از ما بپرسید.

 از بزرگ‌ترین مزیت هایی که این کولر گازی هوشمند دارد این است که شما نیازی نیست وقتی به خانه رسیدید کولر را روشن کنید، تنها راه این است که شما همان لحظه که از محیط اداری خود خارج شدید با استفاده از گوشی تلفن همراه دستور روشن شدن کولر را از طریق اینترنت بدهید و کولر در همان لحظه روشن می شود و زمانی که به منزل رسیدید کولر گازی دمای منزل را به همان دمایی می­رساند که مورد نظر شما است.

 

سوالات متداول
با استفاده از این سیستم می توانید از طریق گوشی همراه خود کولر گازی را مدیریت کنید
بله ، این کولر گازی دارای قابلیت های زیادی هست که در مقاله به آن اشاره کردیم
جستجو
آخرین مقالات